yükleniyor

SEO Google

Google'da yer alıyor musunuz?

Sitenizin Google dizininde olup olmadığını belirleyin - Sitenizin ana sayfa URL'si için bir site: araması yapın. Sonuç görürseniz dizinde yer alıyorsunuz demektir. Örneğin, bir "site:wikipedia.org" araması bu sonuçları döndürür.


Siteniz Google'da yer almıyorsa - Google milyarlarca sayfayı tarasa da bazı sitelerin gözden kaçmasının önüne geçilemez. Tarayıcılarımız bir siteyi atladığında, bunun nedeni çoğunlukla aşağıdakilerden biridir:


  • İlgili site, web üzerindeki diğer sitelerle iyi bir şekilde bağlı değildir
  • Yeni bir siteyi kullanıma sundunuz ve Google'ın henüz bu siteyi taramak için zamanı olmadı
  • Sitenin tasarımı, içeriğinin Google tarafından etkili bir şekilde taranmasını zorlaştırıyor
  • Google, sitenizi taramaya çalışırken bir hatayla karşılaştı
  • Politikanız, Google'ın siteyi taramasını engellemektedir

Sitemi Google'a nasıl taşırım?

Google'ın arama sonuçlarına dahil olmak ücretsiz ve kolaydır; sitenizi Google'a göndermeniz bile gerekmez. Google, dizinimize eklenecek siteleri aramak üzere web'i sürekli olarak keşfetmek için web tarayıcıları kullanan tam otomatik bir arama motorudur. Aslında arama sonuçlarımızda listelenen sitelerin büyük çoğunluğu, eklenmek üzere manuel olarak gönderilmiş siteler değil, web’i tararken bulup otomatik olarak eklediğimiz sitelerdir. Google'ın Web sayfalarını nasıl keşfettiğini, taradığını ve sunduğunu öğrenin.


Google ile uyumlu bir web sitesi oluşturmanız için web yöneticisi yönergeleri sunuyoruz. Tarayıcılarımızın belirli bir siteyi bulacağı garanti edilmese de, bu yönergeleri izlemek sitenizi arama sonuçlarında görünür hale getirmeye yardımcı olmalıdır.


Google Search Console, içeriğinizi Google'a göndermenize ve Google Arama'daki performansınızı takip etmenize yardımcı olacak araçlar sağlar. İsterseniz Search Console, Google'ın sitenizle ilgili karşılaştığı önemli sorunlara ilişkin uyarılar da gönderebilir. Search Console'a kaydolun.


Burada, başlarken web sitenizle ilgili kendinize soracağınız bazı temel sorular belirtilmiştir.


  • Web sitem Google'da görünüyor mu?
  • Kullanıcılara yüksek kaliteli içerik sunuyor muyum?
  • Yerel işletmem Google'da görünüyor mu?
  • İçeriğime tüm cihazlarda hızlı ve kolay bir şekilde erişiliyor mu?
  • Web sitem güvenli mi?

Nasıl başlayacağınızla ilgili ek bilgileri http://g.co/webmasters adresinde bulabilirsiniz


Bu dokümanın geri kalan bölümünde, sitenizi arama motorları için nasıl iyileştireceğinizle ilgili yol gösterici bilgiler konuya göre düzenlenmiş olarak sağlanmaktadır. http://g.co/WebmasterChecklist  adresinden ipuçlarının kısa, yazdırılabilir bir kontrol listesini indirebilirsiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!